ako si udržať mladosť

Mladosť zaručí mínus 400 kcal

Čo vás udrží mladými, fyzicky aj psychicky sviežimi? Sú to samozrejme enzýmy. Tieto enzýmy sa volajú sirtuíny. Prečítajte si, ako ich mať v tele čo najviac.

Sirtuíny sú enzýmy zo skupiny tzv. deacetyláz, ktoré odstraňujú acetylové skupiny z molekúl aminokyseliny lyzín v iných bielkovinách. Tieto látky môžu vyrovnať negatívne vekovej efekty a tak spôsobiť omladenie buniek. Vznikajú vo veľkom množstve, keď je naša strava chudobná na kalórie, teda pri nízkokalorickej diéte. Sirtuíny spomaľujú úmrtia buniek a nepriamo pôsobia proti zápalom. Približne sedem druhov týchto enzýmov drie v našom tele pre jeho mladosť.

Japonci na ostrove Okinawa sa dožijú tak vysokého veku preto, lebo majú veľa aktívnych sirtuínov. A prečo toho majú k dispozícii o toľko viac ako my? Pretože viac jedia. Každý deň sa najedia s radosťou a do sýtosti, pritom ale príjmu o 20 % menej kalórií. Jedia totiž iba čerstvú zeleninu, morské riasy a ryby. Pretože v tom to celé spočíva. Nejedia prakticky žiadne sacharidy a robia prestávky medzi jedlami. Sirtuíny sa totiž dajú do práce až po pár hodinách bez jedle.

20 % predstavuje jednoduchý cieľ pre dlhší a zdravší život. V počte kalórií vyjadrené číslom 400. O jeden kus torty menej, o 80 g nugátovej čokolády menej, alebo sa o pol hodiny dlhšie venovať cvičeniu.

ako si udržať mladosť a krásu