osvedcene sposoby na chudutie

Toto sú osvedčené spôsoby chudnutia

Jesť tak, aby ste schudli, alebo diétne sa stravovať nie je vlastne diéta v pravom slova zmysle. Ale dávky čipsov na noc neodporúčam, chúďa bruško chce tiež v noci spinkať a nie makať a tráviť:) Základom chudnutia je jedlo, nejedením si rozhodíte metabolizmus a neskôr priberiete aj zo vzduchu. Ako rýchlo schudnúť? Toto sú 3 osvedčené spôsoby chudnutia založené na vede o výžive a zdraví.

Cieľom totiž nie je jednostranným stravovaním alebo extrémnou redukciou kalórií znížiť hmotnosť. Redukčné diéty sú, po prvé deprimujúce, keďže väčšinou ste celý čas hladný, a po druhé, ich účinok je sporný – len málokomu sa podarí natrvalo si udržať ťažko zníženú hmotnosť.

Správne chudnutie je trvalé preorientovanie sa na zdravú stravu a pohyb. Čo jesť, aby ste rýchlo schudli?

3 osvedčené spôsoby, ako rýchlo schudnúť

ako rychlo schudnut

1. Obmedzte cukry a sacharidy

Najdôležitejšou súčasťou je zníženie obsahu cukrov a škrobov (sacharidov). Jedná sa o jedlá, ktoré najviac stimulujú sekréciu inzulínu. Ak ste ešte nevedeli, inzulín je hlavným zásobníkom tuku v tele. Keď inzulín klesne, telo začne spaľovať tuky namiesto sacharidov. Ďalšou výhodou zníženia inzulínu je to, že vaše obličky prepúšťajú z vášho tela nadbytok sodíka a vody, čo znižuje nadúvanie a zbytočné zadržiavanie vody v tele. Vynechajte sacharidy, znížte inzulín a začnete jesť menej kalórií automaticky a bez hladu.

2. Jedzte bielkoviny, tuky a zeleninu

Každé z vašich jedál by malo obsahovať zdroj bielkovín, zdroj tukov a zeleninu s nízkym obsahom cukru. Vytváranie jedál týmto spôsobom automaticky ustráži príjem sacharidov v odporúčanom rozsahu 20-50 gramov denne.

Zdroje bielkovín:

  • Mäso – hovädzie, kuracie, bravčové, jahňacie atď.
  • Ryby a morské plody – losos, pstruh, krevety, homáre atď.
  • Vajcia – vyberajte z obohatených chovov.

osvedcene tipy na chudnutie

3. Hýbte sa

Nájdite si pohybovú aktivitu, ktorá vás baví a vykonávajte ju aspoň hodinu tri krát do týždňa. Také jednoduché to je.