kettlebells cvicenie na chudutie

Recept na rýchle chudnutie – cvičenie

Dôležitou súčasťou chudnutia je pohyb a cvičenie. Ak vám niekto hovorí opak, klame. Samozrejme, rozhodnutie „pohybovať sa“ neznamená, že svoje netrénované telo začnete nútiť do vrcholných výkonov — neprichádza do úvahy napríklad nič také ako maratónsky beh. Prečítajte si, aké cvičenie mi podporilo rýchle chudnutie.

Recept na rýchle chudnutie – cvičenie

Pohyb, správne dýchanie pri pohybe a veľa spánku. Mali by ste využiť stúpajúcu výkonnosť, ktorú získate správnou stravou. Začnite tým, že sa budete viac pohybovať (ak ste ešte nezačali)! Zvýšite tým aj spotrebu energie svojho tela. Následok: schudnete i napriek tomu, že budete prijímať také isté množstvo kilokalórií, aké vaše telo potrebovalo predtým na udržanie konštantnej hmotnosti.

Ja teraz cvičím 4 krát do týždňa. Vždy niečo iné, niekedy 15-20 minút beh alebo rýchla chôdza (najlepšie do kopca), cvičím rôzne varianty cvikov na brušné svaly, drepy na pekný zadok, cviky s činkami, jógu alebo pilates. Cviky na doma s vlastnou váhou alebo s malými činkami nájdete aj na nete. Dostupných je množstvo inštruktážnych videí, ktoré vás naučia ako cvičiť správne a nezraniť sa. Je to pohodlné, lacné a účinné. Mne sa cvičenie s vlastnou váhou osvedčilo najviac. Na Youtube som našla rôzne návody a cviky, ktoré fungujú. To vám garantujem. Ale, musíte ich cvičiť. Pamätajte, len ten, kto naozaj chce schudnúť preto niečo urobí… všetko ostatné sú výhovorky! smile

fitness na chudutnie

Možno sa dokonca rozhodnete stať členom športového klubu, aby vás pevne stanovené termíny „donútili“ športovať. V prípade, že sa nechcete stať členom nejakého športového klubu, môžete sa rozhodnúť navštíviť fitcentrum a nemusíte sa pritom viazať na vopred stanovený čas. Okrem toho mnoho fitcentier má aj saunu, v ktorej môžete po športovaní trochu relaxovať. Pri výbere športu je dôležité, aby vás zvolený druh aj bavil, ináč ho čoskoro zanecháte.

V každom prípade by ste po určitom čase mali množstvo pohybu zvýšiť. Samozrejme, ani teraz nemusíte zdolávať vrcholové výkony, ale dva razy do týždňa by ste si mali nájsť pol druha hodiny na šport. Ak si nejaký čas udržíte aktivitu, zistíte, že ste nielen nejaké to kilo zhodili, ale budete sa cítiť vyrovnanejšie a uvoľnenejšie.

Na šport nie je nikto príliš starý

Existuje mnoho druhov športu, ktorým sa môžete venovať, ak už nepatríte medzi tých celkom mladých.

Choďte viac po schodoch. Odstavte auto a choďte viac peši. Po večeri si neľahnite hneď na gauč, ale choďte na malú prechádzku. Ako sa bude cítiť trénovanejší, môžete svoju kondíciu zvyšovať. Môžete začať bicyklovať, plávať alebo cvičiť jednoduché cviky na doma s činkami alebo vlastnou váhou.

Bez problémov sa takisto môžete až do pomerne vysokého veku venovať aj bojovým športom (napríklad judo alebo karate). Dôležité je pri nich presné vykonanie jednotlivých pohybov a nezáleží natoľko na ich rýchlosti. Ako vyrovnávací šport sa vždy výborne hodí jóga alebo pilates.

Športom môžete zároveň odbúrať stres

Zníženie stresu je ďalší dôvod, prečo by ste sa mali začať nevyhnutne viac pohybovať. Kto podlieha silnému stresu, má do určitej miery oslabený imunitný systém a je náchylnejší na choroby.

Dôvod spočíva v nasledovnom: pri stresových reakciách tela a uvoľnení stresových hormónov sa brzdí činnosť imunitného systému. Pôvodcovia chorôb majú uľahčenú prácu pri ich preniknutí do organizmu a pri prekonaní obranyschopnosti. Pohyb pomáha odbúravať stresové hormóny, takže imunitný systém opäť môže pracovať na plné obrátky.

Pri aktívnom športovaní sa vám podarí vytvoriť aj svalovú hmotu, čo vám opäť pomôže pri chudnutí, prípadne pri udržaní telesnej hmotnosti. Svalové bunky spotrebúvajú podstatne viac energie ako tukové. Energia, ktorú prijmete potravou, sa rýchlejšie spotrebuje a zásoby tuku sa podľa toho nenaplnia tak rýchlo.

cvicenie svaly chudnutie

Cielenými cvikmi môžete telo krásne formovať

Vďaka pohybu sa napne aj pokožka, lebo sa vytvára svalová hmota (po schudnutí môže ochabnúť). Kto sa pohybuje, cíti sa celkove lepšie. Telo produkuje počas športovania, takzvané endorfíny, ktoré vyvolávajú pocity spokojnosti. Dokonca aj človek od prírody lenivý by mal vážne porozmýšľať o prednostiach, ktoré prináša pravidelný pohyb. Spočiatku ho to bude asi stáť isté premáhanie, ale po čase mu pravidelný pohyb už bude chýbať. Je to o zvyku a chcení. Tak sa nebojte a choďte do toho! Okrem toho, že už som schudla 12 kíl, cítim sa lepšie, vyzerám lepšie a mám viac energie. smile