idealna dieta do plesových šiat | scarlettvespa.com

Týždňová diéta – schudnite do plesových šiat

Potrebujete rýchlo zhodiť pár kíl a nechcete hladovať? Potom tu pre vás máme bleskovú sedemdňovú diétu. Nielen, že za týždeň schudnete až štyri kilá, ale ešte si pochutnáte a zlepšíte zdravie!

idealna dieta do plesových šiat | scarlettvespa.com

Aj krátka diéta môže priniesť úspech. Neveríte? Potom skúste tento týždenný diétny variant. Nemusíte sa báť, že by ublížila vášmu zdraviu – dodá telu všetky potrebné vitamíny a živiny. Po celý týždeň je však potrebné dodržať dve pravidlá: vyhnúť sa alkoholu a denne vypiť minimálne dva litre tekutín, najlepšie neperlivej vody.

týždňová diéta do plesových šiat | suzysing.buddyslim.com

Deň 1 – ovocný deň
Prvý deň budete jesť iba čerstvé ovocie podľa vlastného výberu. Avšak pozor – s výnimkou banánov. Úplne ideálne sú grepy. Tých môžete zjesť, koľko chcete. Vaše telo sa tak dobre pripraví na nadchádzajúci chudnúci program.

Deň 2 – zeleninový deň
Druhý deň vás čaká pre zmenu zelenina. Opäť jej môžete zjesť ľubovoľné množstvo, a to v surovej aj vo varenej forme. Aj keď to neznie príliš lákavo, odporúčajú sa na raňajky dve varené zemiaky, ktoré si môžete ľahko pomazať troškou masla. Zelenina dodá vášmu telu živiny a vlákninu a pritom obsahuje minimum kalórií.

Deň 3 – ovocno-zeleninový deň
Tretí deň bude pestrejší. Jesť totiž môžete všetko ovocie a zeleninu podľa chuti, opäť s výnimkou banánov. Tento deň sa tiež neodporúča jesť zemiaky. Vaše telo získa dostatok kalórií z ovocia.

Deň 4 – banánovo-mliečny deň
Banány, ktoré ste doteraz starostlivo vynechávali, prídu na rad štvrtý deň. Môžete zjesť až osem banánov a vypiť by ste (okrem vody) mali tri poháre mlieka. Na obed si môžete dopriať zeleninový vývar. Možno vás táto kombinácia desí, ale budete príjemne prekvapená. Tento deň zvládnete ľahšie, ako čakáte. Ak ste trpeli chuťou na sladké, mala by vás práve štvrtý deň prejsť.

schudnite do plesových šiat |yorkshireeveningpost.co.uk

Deň 5 – kel, paradajky a syr
Piaty deň vás čaká pravý opak – žiadne banány a mlieko, ale kel a syr. Toho máte dokopy zjesť 280 g. Odporúča sa jemný syr Cottage. Za deň potom musíte zjesť aj šesť paradajok. Kým kel a syr vám dodajú železo, paradajky doplnia vlákninu a zlepšia trávenie. Piaty deň je potrebné tiež zvýšiť príjem tekutín, a to minimálne o štvrtinu.

Deň 6 – kel, syr a zelenina
Šiesty deň sa príliš nelíši od toho piateho. Len s tým rozdielom, že kelu a syra môžete zjesť, koľko chcete. K tomu si môžete pochutnať na ľubovoľnej zelenine podľa výberu.

deň 7 – celozrnná ryža, ovocné džúsy a zelenina
A sme vo finále. Tento deň diéta končí a vy by ste mala byť o tri až štyri kilá ľahšia. A čo vás čaká na jedálničku? Celozrnná ryža, ovocné džúsy a zelenina podľa výberu. Pochutnať si môžete na čerstvom zeleninové šaláte, avšak bez dresingu. Dochutiť ho môžete cesnakom, citrónovou šťavou, vínny octom a bylinkami. Pridať smiete aj lyžičku olivového oleja. Jediné, čomu by ste sa mali vyhnúť, je fazuľa.

Pozor na pitný režim!
Ak sa rozhodnete túto diétu vyskúšať, venujte dostatočnú pozornosť pitnému režimu. Ideálny je dostatok neperlivej vody, ktorú môžete ochutiť citrónom. Vyhýbať sa nemusíte ani čiernej káve alebo čaju (bez cukru), avšak v rozumnom množstve. Prvých 6 dní je potrebné vyvarovať sa ovocných štiav. Rovnako ako všetky diéty, aj táto si vyžaduje pevnú vôľu a rozumný návrat k bežnému stravovaciemu režimu, aby sa vám kilá rýchlo nevrátili späť. Ak máte akékoľvek zdravotné problémy, poraďte sa pred jej začatím so svojím lekárom.