chudnutie

Chceš schudnúť? Urob toto!

Veľa ľudí už vie, že toxíny sú príčinou mnohých chorôb, ale málokto vie, že toxíny majú vplyv na aj na telesnú hmotnosť. Ak chceš schudnúť a zbaviť sa toxínov, toto si prečítaj.

Chceš schudnúť? Zbav sa toxínov!

Toxíny sa ukladajú v tukovom tkanive a hromadia sa v tukových bunkách a pridávajú telesnú hmotu. Zdravý životný štýl pomáha predchádzať toxickému preťaženiu. Eliminovať toxíny nie je zložité. Existuje mnoho prírodných, bezplatných a jednoduchých spôsobov detoxikácie.

Toxíny sú väčšinou uložené v tukových bunkách. Čím viac tukových buniek je k dispozícii, tým väčšia je schopnosť udržať toxíny.
Pravidelné odstraňovanie toxínov pomáha eliminovať škodlivé látky, ktoré sa postupne nahromadia v krvi a spôsobujú zmätok na tele.

Preťaženie toxínmi môže priniesť zdravotné riziko od drobných problémov po život ohrozujúce, od zápachy a akné až po depresiu a rakovinu. Aj keď sa rozhodnete jesť zdravé bio potraviny, stále existujú príležitosti na prenikanie škodlivých chemikálií do tela. Všetko od deodorantov s obsahom hliníka až po zhoršenie kvality vzduchu je spôsob, akým sú ľudia vystavení potenciálne problematickým zdravotným podmienkam.

Aj niektoré potraviny, ktoré sú často považované za zdravé, nemusia byť tak zdravé. Napríklad niektoré proteíny v prášku z ryže, zvyčajne tie, ktoré sa dovážajú z Ázie, obsahujú vysoké množstvo olova, kadmia a dokonca aj volfrámu. Mnoho ľudí denne požíva všetky druhy toxínov a ich akumulácia v priebehu času je to, čo môže negatívne ovplyvniť zdravie.

Ako eliminovať toxíny

  • Vyhnite sa neekologickým a geneticky modifikovaným potravinám. Predpokladajme, že neekologické výrobky a mäso boli pestované pesticídmi a antibiotikami.
  • Zeleninu a ovocie si vždy dôkladne umyte. Úplne zo stravy vylúčte trans tuky, tiež známe ako hydrogenizované oleje. Vyhnite sa aj všetkých spracovaným potravinám, ktoré tieto trans tuky obsahujú.
  • Kozmetické výrobky sú bohaté na toxické ingrediencie. Staňte sa nadšeným čitateľom etikiet a odstraňujte produkty, ktoré obsahujú toxické zložky.

Spôsoby odstránenia toxínov

  • Jedzte potraviny bohaté na bioflavonoidy na dilatáciu lymfatického systému a na transport toxického odpadu do pečene. Citrusy, ružičkový kel, brokolica a špenát sú bohaté na bioflavinoidy.
  • Konzumujte surové, nepasterizované a fermentované potraviny. Pasterizované potraviny nemajú priaznivé enzýmy, ale surové potraviny sú naplnené enzýmami a pomáhajú pri trávení. Fermentované potraviny ako kimchi, kefír a kyslá kapusta obnovujú dobrú flóru v čreve.

kefir

Najlepšie potraviny na detoxikáciu tela

S cieľom pomôcť vyčistiť telo od škodlivých látok je prospešná pravidelná detoxikácia. Tu sú potraviny, ktoré dokážu detoxikovať náš systém tak, aby fungoval na optimálnych úrovniach a zostal tak zdravý, ako je to možné.

Kurkuma

Jedna z hlavných aktívnych zlúčenín tohto korenia je populárne označovaná ako fytochemický kurkumín, ktorý pomáha detoxikácii pečene a tiež zmierňuje zápal v tele.

kurkuma

Cesnak

Od dávnych čias sa cesnak používal ako forma detoxikácie tela, odstraňovanie toxínov z pečene a obličiek. Alicín, ktorý cesnak obsahuje, má liečivé vlastnosti, ktoré bojujú proti voľným radikálom.

cesnak

Estetické a fyzické dôvody stranou, chudnutie na svoju ideálnu hmotnsť je vždy dobrá vec, pokiaľ ide o zdravie, a detox je skvelý spôsob, ako schudnúť ľahšie a pár kíl navyše.