chudnutie, schudnite, diéta

Musíte schudnúť?

Napriek tomu, čo každý deň počujeme v televízii alebo čítame v časopisoch, nie všetci z nás potrebujú rapídne schudnúť. V skutočnosti má veľa z nás nerealistické predstavy o tom, koľko by mali vážiť a ako by malo vyzerať ich telo.

ucinna dieta na chudnutie

Musíte schudnúť? 

„Dokonalosť“, ktorú vidíte v médiách je dielom dobrého osvetlenia, správneho uhla záberu, oblečenia šitého na mieru, profesionálneho líčenia a konečných úprav v photoshope. Je to fantázia. Uvaľte moratórium na celebrity z časopisov a sústreďte sa na skutočných ľudí vo vašom živote.

Mám pre vás úlohu

Vyčiarknite všetky dôvody, prečo chcete schudnúť, ktoré majú dočinenie s tým, ako vyzeráte. A teraz sa pozrite, čo zostalo. Sú ešte nejaké iné dôvody, prečo potrebujete schudnúť? Je váš BMI v nezdravom rozsahu? Ohrozuje nadváha váš zdravotný stav? Ak je vaša odpoveď „áno“, je chudnutie nevyhnuté a treba začať v spolupráci s vašim lekárom čo najskôr. Ak je vaša odpoveď „nie“, prestaňte sa trápiť drastickými diétami, nakupovať preparáty na chudnutie od výmyslu sveta a stresovať sa pri každom kúsku čokolády.

kalórie koláčik donut

Prestaňte sa trestať

Porozprávajte sa s ľuďmi okolo seba a zistíte, že väčšina je nespokojná so svojím telom. Ešte horšie je, že máme tendenciu sami sa trestať za to, že nie sme dosť atraktívni, dosť „dokonalí“. Prejedáme sa alebo hladujeme, staráme sa viac o tom, ako vyzeráme než o to, aby sme boli zdraví.

Začnite sa o seba starať

Jedlo nie je nepriateľ. Tešte sa z jedla, vôní a chutí, ktoré vám poskytuje. Jedzte kvalitné a čerstvé potraviny, radšej viackrát denne v menších dávkach, aby ich vaše telo ľahšie spracovalo. A ak pridáte trochu pohybu, isto pocítite zmenu k lepšiemu.

Pamätajte, že každý z nás je jedinečný, má svoje vlastné telo, ktoré je možné formovať a vylepšovať – nie však premeniť do tela niekoho iného. Preberte sa. Skutočný svet nie je Hollywood.

  1. InkvizitorIGOR 28. októbra 2015 o 10:02

    Kto chce v časoch krízy schudnúť? Po takej poriadnej ekonomickej kríze chce každý pribrať. Ja už som pribral 6 kíl a snáď ešte niečo priberiem :)

  2. Izabella_bella 28. októbra 2015 o 11:36

    Presne tak! Baby sú ochotné humplovať si zdravie len aby sa vošli do handier XS. Viem o čom hovorím. Bola som jednou z nich. Nakupovala som prípravky na chudnutie, držala všemožné diety. Až keď s kilami mi išli dole aj vlasy, som sa spamätala. Normálne mi padali po hrstiach, zostala som skoro plešatá. Lekár povedal, že je to od nedostatku živín. Už nikdy by som to neriskovala. Nikdy totiž neviete ako zareaguje vaše telo, keď experimentujete s dietami, ktoré nie sú výživovo vyvážené. A vôbec nie je smerodatné, že kamoške nič neni a krásne s diétou schudla. Všetko je totiž individuálne. Takže pozor na to.