Najhoršie diétne chyby pre pleť

Každý deň si nábožensky aplikujte drahé pleťové vody a krémy, ale zároveň si nedávate pozor na to, čo jete a pijete. Je mi ľúto, ale som poslom zlých správ, pretože takto sabotujete všetko úsilie o dosiahnutie krásnej pleti. To, čo dáte do svojho tela je oveľa dôležitejšie, ako to, čo nanášate na kožu. Ak nie je vaša strava zdravá, ani vaša pleť nebude zdravá. Takže, čo by ste nemali dávať do svojho tela a ako nerobiť diétne chyby? Tu je sedem najhorších diétnych chýb, ktoré ničia vašu pleť.

Rafinovaný cukor

Vyzerá to ako samozrejmosť siahnuť po sušienkach alebo čokoláde na konci náročného dňa, však? Ale ja viem, že neskôr to oľutuješ. Z cukru sa priberá a starne. Cukor prostredníctvom tzv. glykácie napáda a poškodzuje kolagén a elastín v koži.  Výsledkom je, že koža stráca elasticitu a vytvárajú sa na nej vrásky. Nabudúce, ak budete mať chuť na zákusok, dajte si radšej nejaké ovocie.

sladkosti makronky, makaronky

Príliš veľa sacharidov s vysokým GI

Viete, čo ešte poškodzuje kolagén a elastín?  Potraviny s vysokým glykemickým indexom, ako je biely chlieb, biela ryža, cestoviny a pod.  Spôsobujú rapídne zvýšenie hladiny cukru v krvi, čo vedie k zápalu, strate pevnosti a pružnosti pleti. Ale nebojte sa. Nemusíte sa vzdať svojej porcie pečiva.  Vyberajte celozrnné výrobky a vaša pokožka bude v poriadku.

Vyhýbanie sa zelenine

Ja viem, ja viem, šalát nie je taký atraktívny ako rezeň. Ale viete, čo je ešte menej atraktívne? Vrásky. Zelenina je plná antioxidantov, ktoré pomáhajú udržať pleť mladšou. Jedzte veľa kvalitnej zeleniny a vyzerajte stále sviežo a mlado.

zdravé tuky pre krásnu pleť

Nedostatok tuku

Mám na mysli zdravé tuky. Áno, existujú. Hovorí sa im omega-3 a nachádzajú sa v rybách a orechoch. Ich úlohou je zabezpečiť správnu funkciu bunkových, ktoré dostatočným absorbovaním živín a vitamínov robia pleť krásnou a zdravou.

Alkohol

Alkohol dehydruje pokožku, zanecháva ju suchú a náchylnú k tvorbe nepekných vrások. Ak je to nutné, doprajte si pohár vína pri večeri, ale hlavne pite veľa vody počas dňa. Vaša pleť bude vyzerať oveľa sviežejšie a hladšie.

Dajte si pozor na sladké nápoje

Už vieme, že cukor pleti nesvedčí. Ale cukor nie sú len v cukrovinky alebo sušienky. Množstvo cukru je aj v kole, malinovkách a iných sladkých nápojoch, ktoré tak často pijete namiesto sladký nápoje sme prehltnúť nadol každý deň namiesto starej dobrej čistej vody. Viem, že čistá voda nechutí každému, ale vaša pokožka ju miluje. Skúste si do vody vytlačiť nejaké ovocie. Citrón je super.

Vynechávanie jedál

Vynechávanie jedál obmedzuje pokožke dôležité živiny, ktoré nutne potrebuje, aby vyzerala čo najlepšie. Ak odmietate jesť, nemôžete sťažovať, že je vaša pleť mdlá a bez života. Jedzte pravidelne kvalitné potraviny a pleť bude kvitnúť.

krásna pleť